Beste Bert-Jan,
Om je een idee te geven....
In mijn bedrijf bemiddel ik in verhuur en verkoop van chalets en stacaravans. Huuropbrengsten minus provisie worden maandelijks naar de eigenaren overgemaakt. Dit zijn er enkele tientallen. Tevens neem ik info over het chalet en contractnummer op in de omschrijving zodat ik dit later makkelijk terug kan vinden.
Op dit moment moet ik dus elke maand tientallen keren het uitgavescherm volledig invullen.
Het idee is dat er in menu "Beheer" een mogelijkheid komt waarmee er sjablonen voor uitgaves gemaakt kunnen worden.
In dit sjabloon kan de relatie, omschrijving, kostenplaats, kostensoort, rekening en eventueel status worden ingevuld en bewaard.
Dit sjabloon kan ik vervolgens gebruiken om periodieke uitgaves (met verschillende bedragen) naar de betreffende relatie te boeken zonder dit elke keer opnieuw in te hoeven voeren.