Hallo Gast

Vragen over de KOR

  • 9 Reacties
  • 3463 Gelezen
Vragen over de KOR
« Gepost op: 04 oktober, 2020, 12:27:51 »
Ik wil mij mij per 2021 aan melden voor de KOR. Ik verwacht dat mijn omzet de komende 3 jaar niet boven de 20000€  komt.
Ik had hier nog een paar vragen over. Ik heb in 2018 een nieuwe bedrijfswagen gekocht en heb de btw daarvoor afgetrokken. Moet ik een deel van die verkregen btw terug betalen aan de belastingdienst en hoe gaat dat? Moet ik dat zelf  aanmelden eventueel? Heeft dat nog gevolgen voor de BPM waarvoor ik vrijstelling kreeg?
Ik werk voor opdrachtgevers die de btw niet kunnen aftrekken, dus voor hun maakt de vrijstelling van de btw niet uit. Ik werk ook voor VEV beheerders voor particuliere woningbouw. Als ik het goed heb kunnen die ook de btw niet aftrekken, dus voor hun maakt het ook niet uit?

*

Annalies Janssens

  • 4694
  • U kunt op mij rekenen!
    • Bekijk profiel
    • http://www.countforyou.nl
Re: Vragen over de KOR
« Reactie #1 Gepost op: 04 oktober, 2020, 13:21:47 »
Hier kun je alvast heel wat informatie lezen:
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/zakelijk/btw/hoe_werkt_de_btw/nieuwe-kleineondernemersregeling/wat-betekent-meedoen-met-de-nieuwe-kleineondernemersregeling/moet-ik-mijn-btw-aftrek-herzien-vanwege-de-kleineondernemersregeling

1 herziening BTW moet je zien over 5 jaar. Voor jouw auto is dat 2018 tm 2022. In dit geval zou je dan in 2021 en 2022 1/5 deel van de BTW op aanschaf moeten terugbetalen (als die BTW totaal meer dan € 2500 geweest is)

2 onderaan de link zie je dat je in dat geval (kun je eens per jaar doen) een papieren aangifte moet aanvragen

3 Over de BPM: https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/auto_en_vervoer/belastingen_op_auto_en_motor/bpm/vrijstelling/ondernemersregeling
https://maxius.nl/wet-op-de-omzetbelasting-1968/artikel7/
  Het is nogal een lastige materie vind ik maar bij mijn weten heb je als ondernemer (mits aan de voorwaarden voldoet) recht op aftrek BPM, ook al ben je niet BTW plichtig, net als het lage tarief voor de MRB
Eventueel kun je hierover nog eens contact opnemen met de belastingdienst of een specialist

4 Meeste VVE´s kunnen inderdaad geen BTW terugvragen. Let er dan wel op dat je vanaf 2021 hetzelfde bedrag factureert als wat je eerder INCL BTW factureerde. Anders geef je het voordeel aan hen weg
info@countforyou.nl | www.countforyou.nl
          Administratie en belastingen

Re: Vragen over de KOR
« Reactie #2 Gepost op: 13 oktober, 2020, 14:45:07 »
Bedankt Annelies!
Ik heb de belastingdienst aan de telefoon gehad.
Het verhaal van de btw is zo zoals je vermeldde.
Tot mijn grote verrassing hoef je de extra 2,7% BTW voor prive gebruik van de bedrijfswagen niet te betalen aan het einde van het jaar.
Voor de BPM heeft het geen gevolgen als je de auto voor meer dan 10% zakelijk gebruikt.
Voor de aftrek van de aanschafkosten heeft het ook geen gevolgen.

*

Annalies Janssens

  • 4694
  • U kunt op mij rekenen!
    • Bekijk profiel
    • http://www.countforyou.nl
Re: Vragen over de KOR
« Reactie #3 Gepost op: 13 oktober, 2020, 15:38:47 »
Goed te horen.

De bijtelling van 2.7% betaal je inderdaad niet meer, maar een herziening van de BTW op aanschaf wel.
Dat is toch wel echt een ander ding.

Als je bij aanschaf meer dan € 2500 BTW teruggevraagd hebt, dan moet je wel degelijk per jaar nog 1/5 deel opgeven
info@countforyou.nl | www.countforyou.nl
          Administratie en belastingen

Re: Vragen over de KOR
« Reactie #4 Gepost op: 13 oktober, 2020, 17:25:33 »
Klopt, zo had ik het ook begrepen van jou.

Re: Vragen over de KOR
« Reactie #5 Gepost op: 24 maart, 2022, 16:02:03 »

Ik heb de herziening van de BTW inmiddels aangevraagd en ontvangen van de belastingdienst.

" Ik wil de bijtelling voor het privé-gebruik van mijn bedrijfs-auto invoeren."
Hebt u voor de aanschaf EN de gebruikskosten volledige BTW afgetrokken? Zo ja, vink dan dit vakje aan. Indien u alleen maar voor de gebruikskosten BTW verrekend heeft (marge-auto), dan kunt u dit vakje blanco laten. Ook als de auto langer dan 5 jaar op de balans staat kunt u dit vakje blanco laten.


Nu weet ik niet wat ik nu moet invullen:( omdat ik uiteindelijk niet de volledige btw heb afgetrokken van mijn nieuwe bestelwagen).
Moet ik dit nu aanvinken? Ik vraag dit omdat ik nu in de KOR regeling zit en de btw van 2021 heb terugbetaald aan de belastingdienst.


Zowel IB- als BTW-bijtelling (standaard)
Kies deze optie wanneer u zowel een IB-bijtelling als een BTW-bijtelling moet opvoeren. Dit is het geval wanneer u de aanschaf hebt opgevoerd als kosten (het vervoermiddel staat op de balans) EN u hebt de BTW afgetrokken van het vervoermiddel of de BTW op de gebruikskosten. U selecteert deze optie ook wanneer u de BTW van de aanschaf niet hebt afgetrokken (bijvoorbeeld een marge-auto) maar wel de BTW op de gebruikskosten.


En welke boeking moet ik hier toevoegen?    

Zowel IB- als BTW-bijtelling (standaard)
Alleen IB-bijtelling
Alleen BTW-bijtelling

*

Annalies Janssens

  • 4694
  • U kunt op mij rekenen!
    • Bekijk profiel
    • http://www.countforyou.nl
Re: Vragen over de KOR
« Reactie #6 Gepost op: 24 maart, 2022, 16:19:17 »
Je doet de boeking niet als bijtelling maar als correctie voorbelasting.
Ik begrijp je zin "omdat ik uiteindelijk niet de volledige btw heb afgetrokken van mijn nieuwe bestelwagen" niet goed

Maar:
Stel dat je € 600 BTW moet terugbetalen in 2021, dan kies je voor zakelijke uitgave, gemengde BTW
Zie bijgaand screenshot
Je corrigeert daarmee de BTW en daar tegenover verhoog je hiermee de autokosten
info@countforyou.nl | www.countforyou.nl
          Administratie en belastingen

Re: Vragen over de KOR
« Reactie #7 Gepost op: 24 maart, 2022, 17:38:34 »
Sorry dat ik niet helemaal duidelijk ben. Ik ben een beetje lees en schrijf dyslectisch.
Bedankt voor het antwoord, maar dat was niet mijn vraag. Ik heb er wel wat aan, want ik had dat anders gedaan.Nieuwe afdracht/teruggave invoeren voor Nederlandse BTW Ik had het hier ingevoerd.

BTW-bijtelling
Hebt u voor de aanschaf EN de gebruikskosten volledige BTW afgetrokken? Zo ja, vink dan dit vakje aan. Indien u alleen maar voor de gebruikskosten BTW verrekend heeft (marge-auto), dan kunt u dit vakje blanco laten. Ook als de auto langer dan 5 jaar op de balans staat kunt u dit vakje blanco laten.

Vraag moet ik nu aanvinken of niet in mijn geval?


*Zowel IB- als BTW-bijtelling (standaard)
Kies deze optie wanneer u zowel een IB-bijtelling als een BTW-bijtelling moet opvoeren. Dit is het geval wanneer u de aanschaf hebt opgevoerd als kosten (het vervoermiddel staat op de balans) EN u hebt de BTW afgetrokken van het vervoermiddel of de BTW op de gebruikskosten. U selecteert deze optie ook wanneer u de BTW van de aanschaf niet hebt afgetrokken (bijvoorbeeld een marge-auto) maar wel de BTW op de gebruikskosten.

*Alleen IB-bijtelling
Kies deze optie als u alleen de IB-bijtelling dient te boeken en er geen BTW is afgetrokken voor de aanschaf en ook niet voor de gebruikskosten. In dit geval is het vervoermiddel alleen zakelijk voor de IB.

*Alleen BTW-bijtelling
Kies deze optie als het vervoermiddel alleen voor de BTW als zakelijk is bestempeld.
Deze optie is ook van toepassing wanneer u een BV hebt en de IB-bijtelling verloopt via de loonadministratie.
Kies deze optie ook wanneer u een privevervoermiddel hebt en een forfaitaire BTW-bijtelling moet opvoeren. Dit is het geval wanneer u alle BTW op de gebruikskosten van uw privevervoermiddel 100% hebt afgetrokken.

 
Vraag:Welke moet ik in mijn geval aanvinken?




*

Annalies Janssens

  • 4694
  • U kunt op mij rekenen!
    • Bekijk profiel
    • http://www.countforyou.nl
Re: Vragen over de KOR
« Reactie #8 Gepost op: 24 maart, 2022, 17:47:08 »
Ok, ik begrijp dat je vraag gaat over de normale (IB) bijtelling van de auto

Dan maakt het niet uit welk vinkje je zet bij de BTW, want daarna kies je voor "alleen de IB bijtelling" en dan wordt er verder niets gedaan met de BTW

Hoop dat het zo duidelijk voor je is? Anders hoor ik t wel.
info@countforyou.nl | www.countforyou.nl
          Administratie en belastingen

Re: Vragen over de KOR
« Reactie #9 Gepost op: 24 maart, 2022, 21:28:34 »
Heel erg bedankt! Ik kan weer verder.