Hallo Gast

Vragen over de KOR

  • 4 Reacties
  • 302 Gelezen
Vragen over de KOR
« Gepost op: 04 oktober, 2020, 12:27:51 »
Ik wil mij mij per 2021 aan melden voor de KOR. Ik verwacht dat mijn omzet de komende 3 jaar niet boven de 20000€  komt.
Ik had hier nog een paar vragen over. Ik heb in 2018 een nieuwe bedrijfswagen gekocht en heb de btw daarvoor afgetrokken. Moet ik een deel van die verkregen btw terug betalen aan de belastingdienst en hoe gaat dat? Moet ik dat zelf  aanmelden eventueel? Heeft dat nog gevolgen voor de BPM waarvoor ik vrijstelling kreeg?
Ik werk voor opdrachtgevers die de btw niet kunnen aftrekken, dus voor hun maakt de vrijstelling van de btw niet uit. Ik werk ook voor VEV beheerders voor particuliere woningbouw. Als ik het goed heb kunnen die ook de btw niet aftrekken, dus voor hun maakt het ook niet uit?

*

Annalies Janssens

  • 4373
  • U kunt op mij rekenen!
    • Bekijk profiel
    • http://www.countforyou.nl
Re: Vragen over de KOR
« Reactie #1 Gepost op: 04 oktober, 2020, 13:21:47 »
Hier kun je alvast heel wat informatie lezen:
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/zakelijk/btw/hoe_werkt_de_btw/nieuwe-kleineondernemersregeling/wat-betekent-meedoen-met-de-nieuwe-kleineondernemersregeling/moet-ik-mijn-btw-aftrek-herzien-vanwege-de-kleineondernemersregeling

1 herziening BTW moet je zien over 5 jaar. Voor jouw auto is dat 2018 tm 2022. In dit geval zou je dan in 2021 en 2022 1/5 deel van de BTW op aanschaf moeten terugbetalen (als die BTW totaal meer dan € 2500 geweest is)

2 onderaan de link zie je dat je in dat geval (kun je eens per jaar doen) een papieren aangifte moet aanvragen

3 Over de BPM: https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/auto_en_vervoer/belastingen_op_auto_en_motor/bpm/vrijstelling/ondernemersregeling
https://maxius.nl/wet-op-de-omzetbelasting-1968/artikel7/
  Het is nogal een lastige materie vind ik maar bij mijn weten heb je als ondernemer (mits aan de voorwaarden voldoet) recht op aftrek BPM, ook al ben je niet BTW plichtig, net als het lage tarief voor de MRB
Eventueel kun je hierover nog eens contact opnemen met de belastingdienst of een specialist

4 Meeste VVE´s kunnen inderdaad geen BTW terugvragen. Let er dan wel op dat je vanaf 2021 hetzelfde bedrag factureert als wat je eerder INCL BTW factureerde. Anders geef je het voordeel aan hen weg
info@countforyou.nl | www.countforyou.nl
          Administratie en belastingen

Re: Vragen over de KOR
« Reactie #2 Gepost op: 13 oktober, 2020, 14:45:07 »
Bedankt Annelies!
Ik heb de belastingdienst aan de telefoon gehad.
Het verhaal van de btw is zo zoals je vermeldde.
Tot mijn grote verrassing hoef je de extra 2,7% BTW voor prive gebruik van de bedrijfswagen niet te betalen aan het einde van het jaar.
Voor de BPM heeft het geen gevolgen als je de auto voor meer dan 10% zakelijk gebruikt.
Voor de aftrek van de aanschafkosten heeft het ook geen gevolgen.

*

Annalies Janssens

  • 4373
  • U kunt op mij rekenen!
    • Bekijk profiel
    • http://www.countforyou.nl
Re: Vragen over de KOR
« Reactie #3 Gepost op: 13 oktober, 2020, 15:38:47 »
Goed te horen.

De bijtelling van 2.7% betaal je inderdaad niet meer, maar een herziening van de BTW op aanschaf wel.
Dat is toch wel echt een ander ding.

Als je bij aanschaf meer dan € 2500 BTW teruggevraagd hebt, dan moet je wel degelijk per jaar nog 1/5 deel opgeven
info@countforyou.nl | www.countforyou.nl
          Administratie en belastingen

Re: Vragen over de KOR
« Reactie #4 Gepost op: 13 oktober, 2020, 17:25:33 »
Klopt, zo had ik het ook begrepen van jou.